• Zawody o puchar Wójta Gminy w Raczkach

•              30 stycznia br. na hali sportowej w Raczkach odbył się już VII Karnawałowy Turniej w Piłce Siatkowej Dziewcząt i  Chłopców  Szkoła Podstawowa – Absolwenci  pod patronatem Wójta Gminy Raczki Pana Andrzeja Szymulewskiego.

Grupę absolwentek stanowiły 3 drużyny  i 1 grupę wystawiła szkoła podstawowa. Zaczęła się rywalizacja. Rozegrano 6 meczy w systemie,, każdy z każdym’’. Wygrała drużyna absolwentek „DREAM TEAM’’. Na drugim miejscu uplasowały się również dziewczęta ze szkół średnich -„BOROWICZKI’’ , na 3-cim miejscu zespół ,, LABALBAL’’. Najmłodszy zespół gospodarzy dzielnie rywalizował  i zajął 4-te miejsce.  Najlepsza zawodniczka turnieju – IGA SZCZYPIŃ  otrzymała pamiątkową nagrodę rzeczową i dyplom  z rąk Wójta Gminy Raczki, nagrody rzeczowe przypadły najlepszym zawodniczkom z każdej drużyny:  VIKTORII KUPREWICZ, KAROLINIE KARDEL, ZUZANNIE NALBACH i MAGDALENIE KOSAK.

W  turnieju chłopców wzięło udział  5 drużyn absolwentów. Wygrali chłopcy z zespołu „ASECCO RESOVIA RACZKI’’ i to oni otrzymali  nagrody rzeczowe. Na następnych miejscach uplasowały się zespoły: „CZARNE PANTERY”, „SKOCZNY SZAŁ”, ,,BOMBIARZE” oraz ,,ZADYMIARZE”.  Najlepszym zawodnikiem turnieju został  MICHAŁ STRĘKOWSKI. Najlepsi siatkarze z zespołów to: DANIEL MIŁOWICKI, RADOSŁAW TRUCHAN, PAWEŁ NALBACH, JAN NARUSZEWICZ I DAWID WIĘCKO.     Wszyscy zawodnicy i zawodniczki otrzymali nagrody rzeczowe z rąk Wójta Gminy Raczki. Sponsorem nagród był Urząd Gminy w Raczkach.

To było już SIÓDME  spotkanie  miłośników siatkówki o ogromnej rozpiętości wiekowej  przy  wyjątkowym i prawie rodzinnym klimacie. Jak co roku był  wreszcie czas na wspólne rozmowy, wspomnienia, serdeczne spotkanie z Wójtem i Dyrekcją Szkoły Podstawowej: Panami  Markiem Cieślukiem  i Andrzejem Wojnowskim. Na zakończenie zawodnicy  podziękowali  Wójtowi za 7 lat Patronatu nad turniejem i wręczyli Jemu pamiątkowy puchar „SUPER WÓJT”.

Podziękowania  za sędziowanie i pomoc   w organizacji turnieju otrzymali:  ANITA JASIONOWSKA i ŁUCJA KACPRZYK.

DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM ZA UDZIAŁ I  POMOC  W ORGANIZACJI TURNIEJU .

Jolanta Buszko -Skrocka

• 15-lecie Punktów Przedszkolnych

• W dniu 19.01.2024 r. odbyła się uroczystość z okazji 15 - lecia powstania Punktów Przedszkolnych przy Szkole Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Raczkach. Jubileusz rozpoczęliśmy od Mszy świętej w Kościele Parafialnym pw. Trójcy Przenajświętszej w Raczkach. Następnie wszyscy spotkaliśmy się w sali gimnastycznej, aby obejrzeć część artystyczną w wykonaniu dzieci z punktów przedszkolnych. Po części oficjalnej w stołówce szkolnej czekał słodki poczęstunek. Wszystkim gościom dziękujemy za przybycie.

Punkty Przedszkolne swoją działalność rozpoczęły 10 lutego 2009 r. Najpierw był jeden punkt z ilością 12 dzieci, potem dwa, trzy i od września 2018 r. pięć z ilością 125 dzieci. Zatrudnionych jest 6 wychowawców i 5 pomocy nauczyciela. Punkty przedszkolne pracują w godzinach 7.00-16.00 /9 godzin dziennie/.

Relacja wideo

• Ogłoszenie na dzień 11 stycznia

• W związku z pogrzebem śp. Ks. Proboszcza Ryszarda Grabowskiego w dniu 11 stycznia ustala się:

- w tym dniu będą cztery pierwsze lekcje według planu

- pierwszy odjazd klas 1 – 4 i dla wszystkich, którzy nie będą na Mszy świętej pogrzebowej o godz. 11.50

- przejście indywidualne lub grupowe (decyzja wychowawcy po ustaleniu ile osób z klasy będzie uczestniczyło w pogrzebie) udział we Mszy św. pogrzebowej o godz. 12.30

- drugi i zarazem ostatni odjazd po zakończeniu Mszy św. około godziny 14.00 z parkingu przy kościele

Punkty Przedszkolne i świetlica pracują normalnym trybem.

Zachęcam w miarę możliwości do udziału w uroczystościach pogrzebowych pamiętając o modlitwie za zmarłego Pasterza naszej parafii.