• Polscy kibice

• W dniu 22 listopada przed meczem Polska-Meksyk, uczniowie naszej szkoły z inicjatywy pana L.Sudnika przebrali się w barwy narodowe, aby kibicować polskim piłkarzom. Najciekawsze stroje zostały nagrodzone przez inicjatora akcji.

• Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości

• 10 listopada 2022 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Niepodległości. Po krótkim przemówieniu pana dyrektora oraz wójta gminy społeczność szkolna odśpiewała hymn narodowy, a następnie klasa 5 C i 6 B zaprezentowały część artystyczną. Uczniowie recytowali wiersze, przybliżając zebranym kawałek naszej historii. Całość dopełniły pieśni partriotyczne w wykonaniu chóru szkolnego.

• Konkurs Wokalno - Recytatorski "Tobie Ojczyzno"

• 5 listopada 2022 r. z okazji Święta Niepodległości Polski w nowej sali Gminnego Ośrodka Kultury w Raczkach, pod patronatem Starosty Suwalskiego odbyła się XVII edycja konkursu wokalno-recytatorskiego ph. „Tobie Ojczyzno” im. Generała Ludwika Michała Paca - patrioty czasu wojny i pokoju.

Celem Konkursu była popularyzacja polskiej pieśni, poezji i prozy patriotycznej wśród młodego pokolenia, rozwijanie zdolności i umiejętności recytatorskich, wokalnych, umacnianie poczucia tożsamości narodowej oraz kształtowanie wrażliwości na piękno ojczystego języka.

W konkursie uczestniczyło 61 uczniów z klas 0 - VIII Szkół Podstawowych z Janówki, Wronowa, Wieliczek, Judzików, Bakałarzewa, Przerośli, Filipowa oraz Raczek.

Nasi uczniowie zajęli następujące miejsca w poszczególnych kategoriach:

Wiersz patriotyczny w kategorii klas 0-I:
            II miejsce – Kinga Olszewska ze Szkoły Podstawowej w Raczkach,

III miejsce – Elena Prawdzik ze Szkoły Podstawowej w Raczkach.

Wiersz patriotyczny w kategorii klas II-III:

III miejsce – Zofia Andruczyk ze Szkoły Podstawowej w Raczkach.

Wiersz patriotyczny w kategorii klas IV-VI:

III miejsce – Julia Sidor ze Szkoły Podstawowej w Raczkach.

Wiersz patriotyczny w kategorii klas VII-VIII:

I miejsce – Wiktoria Sidor ze Szkoły Podstawowej w Raczkach,

II miejsce –Agnieszka Dąbrowska ze Szkoły Podstawowej w Raczkach,

III miejsce – Łukasz Chmielewski ze Szkoły Podstawowej w Raczkach.

Pieśń patriotyczna w kategorii klas 0-III:

I miejsce – Alicia Prawdzik ze Szkoły Podstawowej w Raczkach,

Pieśń patriotyczna w kategorii klas IV-VI:

III miejsce – Emilia Paszko ze Szkoły Podstawowej w Raczkach.

Pieśń patriotyczna w kategorii klas VII-VIII:

III miejsce – Iga Szczypiń ze Szkoły Podstawowej w Raczkach.

Relacja foto.

• Sadzenie drzewek owocowych - 2022 r.

•  W dniu 29 października bieżącego roku uczniowie klas 4 w ramach zajęć przyrodniczych projektu „Akademia otwartego umysłu” posadzili mały sad przy szkole. Posadzono 7 drzewek: 4 jabłonie i 3 śliwy. Największą trudność sprawiło wykopanie dołków pod drzewka.

Posadzenie drzewek, to jak wzięcie pod opiekę zwierzątka. Trzeba się będzie nimi opiekować. Uczniowie obiecali, że zajmą się posadzonymi drzewkami.

Drzewka sadzili: Asia Naruszewicz, Lena Krzykwa, Lidka Kłoczko, Weronika Górska, Michał Kruszewski, Franek Grzyb, Dominik Stankiewicz, Oliwier Lik.

Uczniowie mają nadzieję, że za kilka lat smacznymi i zdrowymi owocami będą mogli się częstować uczniowie naszej szkoły.

Foto relacja.