• Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktycznych

• W roku szkolnym 2022/2023 w Szkole Podstawowej i w zerówkach planowane są dodatkowe dni wolne:

1. 31 października 2022 r. - poniedziałek przed Uroczystością Wszystkich Świętych

2. 02 listopada 2022 r. - Dzień Zaduszny

3. 02 maja 2023 r. - Święto Flagi

4. 18 maja 2023 r. - święto szkoły

5. 23 - 25 maja 2023 r. - egzaminy ósmoklasisty

6. 09 czerwca 2023 r. - piątek po Bożym Ciele

• Początek roku szkolnego 1 września 2022 r.

• 8:00 - uroczysta Msza św. w kościele w Raczkach. Uczniowie korzystający z dowożenia, przyjeżdżają najpierw do kościoła. Będzie jeden kurs. Po Mszy św. autobusy będą czekały na parkingu przy świątyni.

9:00 - uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w szkole. Punkty przedszkolne przed głównym wejściem lub na stołówce (zależne od pogody). Uczniowie klas 1-8 i zerówki rozpoczęcie na hali sportowej.

9:30 - po uroczystym rozpoczęciu uczniowie klas 2-8 udają się z wychowawcami do swoich klas, zerówki i klasy pierwsze pozostają na hali dla zapoznania ze swoimi wychowawcami i następnie udadzą się do swoich klas.

10:30 - odjazd do domu

• Zakończenie roku

• Zakończenie roku szkolnego:
            8.30 - klasy 0-3 na górnym korytarzu budynku A (z rodzicami)
            9.00 - klasy 4-8 na sali sportowej - wręczenie nagród ze świadectwami i listów pochwalnych rodzicom
            10.15 - rozdanie pozostałych świadectw przez wychowawców w klasach
            11.30 - odjazd uczniów

• Festyn rodzinny

• Po dwuletniej przerwie, 12 czerwca 2022 r. odbył się festyn rodzinny zorganizowany przez parafię i Gminny Ośrodek Kultury w Raczkach. Chór szkolny zaznaczył swoją obecność pięknym wykonaniem pieśni pod dyrygenturą Pani Róży Grudzińskiej.

Relacja wideo

• Odsłonięcie Pomnika Tymczasowego Obozu Ofiar Obławy Augustowskiej

• Niedaleko Gib powstał Pomnik Tymczasowego Obozu Ofiar Obławy Augustowskiej - największej zbrodni popełnionej na Polakach po zakończeniu II wojny światowej. 16 maja 2022 roku został uroczyście odsłonięty. Nowy pomnik składa się z postaci Chrystusa Frasobliwego z przerzuconym przez ramię płaszczem wojskowym, krzyża i dzwonu pamięci. Symbole te zostały ulokowane w miejscu prawdopodobnie ostatniego, tymczasowego obozu ofiar, gdzie przetrzymywano część z nich przed egzekucją. Pomnik powstał pod nazwą "Ostatni Krzyk Obławy".

W tej wyjątkowej lekcji historii brali udział uczniowie naszej szkoły wraz ze szkolnym sztandarem.

• Występ chóru szkolnego

• 14 maja 2022 r. chórzyści z naszej szkoły pod dyrygenturą Pani Róży Grudzińskiej uczestniczyli w występie zorganizowanym w dniu otwarcia nowej sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Raczkach.

Relacja wideo.

Dziękujemy za wspaniałe przygotowanie i występ.

• Święto Szkoły

• 18 maja 2022 roku odbyła się uroczystość z okazji I rocznicy nadania imienia św. Jana Pawła II naszej szkole.

Obchody rozpoczęliśmy od Mszy św. w naszym kościele parafialnym. Następnie zgromadziliśmy się na sali sportowej, gdzie wysłuchaliśmy przemówień Dyrektora naszej szkoły p. Marka Cieśluka i Wójta Gminy Raczki p. Andrzeja Szymulewskiego. W dalszej części obejrzeliśmy część artystyczną pt. "Droga do świętości" zaprezentowaną przez uczniów z klasy VII b, VIII b i VIII d pod kierunkiem wychowawczyń oraz chóru szkolnego pod opieką p. Róży Grudzińskiej.

Po występie wręczono nagrody za zorganizowane konkursy związane z Patronem naszej szkoły.

1. Konkurs plastyczny na plakat dla klas IV - VII p.h. "Jan Paweł II - Patron naszej szkoły":

I miejsce - klasa V a
            II miejsce - klasa V b
            III miejsce - klasa VII b

2. Konkurs biograficzny o św. Janie Pawle II p.h. "Jan Paweł II - dzieciństwo i młodość":

I miejsce - Sebastian Morusiewicz z kl. VIII c

I miejsce - Piotr Truchan z kl. V a
            II miejsce - Wiktor Drobiszewski z kl. V b
            III miejsce - Sebastian Zakrzewski z kl. V c

Kategoria klas VII - VIII:

I miejsce - Gabriela Bierdziewska z kl. VIII b
            II miejsce - Aleksandra Andryszczyk z kl. VIII c
            III miejsce - Milena Skorupska z kl. VIII d

I miejsce - Marian Bubrowski z kl. VIII c
            II miejsce - Dawid Górski z kl. VIII b
            III miejsce - Remigiusz Wysocki z kl. VIII d

Dyrekcja szkoły dziękuje wszystkim zaangażowanym w organizację Święta Szkoły.

• Rekrutacja uzupełniająca

• Na podstawie art. 158 ust. 3 ustawy z 14 grudnia 2016 r. - Prawo oświatowe Komisja Rekrutacyjna powołana Zarządzeniem nr 6/2022 Dyrektora Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Raczkach z dnia 10.03.2022 r., po przeprowadzonym postępowaniu rekrutacyjnym uzupełniającym w dniu 25.05.2022 r., przyjęła na rok szkolny 2022/2023 niżej wymienionych kandydatów:

- Liliana Bielecka

- Mateusz Czokajło

- Oskar Ostrowski

Przewodnicząca Komisji Rekrutacyjnej

Katarzyna Topolska - wicedyrektor

• Rekrutacja do Punktów Przedszkolnych

• Dyrektor Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Raczkach po przeprowadzonym postępowaniu rekrutacyjnym do Punktów Przedszkolnych nr 1, 2, 3, 4, 5 informuje, iż pozostały jeszcze 3 wolne miejsca. Chętni rodzice (opiekunowie prawni) mogą składać wnioski w dniach 17.05 - 23.05.2022 r. w sekretariacie szkoły.

W dniu 31.05.2022 r. zostanie ogłoszona lista kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do Punktów Przedszkolnych nr 1, 2, 3, 4, 5 przy Szkole Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Raczkach na rok szkolny 2022/2023