4 lutego odbył się w naszej szkole Szkolny Turniej w Piłce Siatkowej kl.VII-VIII. Zwyciężyła drużyna ,,VIII B" i to ona otrzymała medale z rąk Dyrektora Szkoły Pana Marka Cieśluka. Drugie miejsce zajął zespół ,,Dream Team" i to jemu przypadły srebrne medale. Najlepsi zawodnicy turnieju to Dominika Górska i Krystian Topolski. Wyróżnione zostały również zawodniczki: Liliana Brozio i Klaudia Zalewska . Dziękuję Wszystkim za pomoc i życzę dalszych sukcesów.
Aktualności
Szkolny Turniej w Piłce Siatkowej
VIII TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ POD PATRONATEM WÓJTA GMINY RACZKI PANA PIOTRA GAJDY
Serdecznie zapraszamy do udziału w turnieju siatkówki pomiędzy reprezentacją Szkoły Podstawowej w Raczkach a naszymi absolwentkami. Odbędzie się on 8 marca 2025 r.(sobota) od godz. 9.00 na hali sportowej w Raczkach.
1.Mecze będą rozgrywane systemem ,,każdy z każdym’’ do 2 wygranych setów.
2.Drużyna SP składa się z 6 dziewcząt (oraz rezerwa).
3.Każda drużyna absolwentek składa się z minimum 3 zawodniczek naszej szkoły.
4.Zespoły podają nazwę drużyny, nazwisko kapitana i skład drużyny.
5.Najlepszym drużynom i zawodniczkom będą wręczone nagrody ufundowane przez p. Wójta Piotra Gajdę.
6.Termin zgłoszeń do 3.03.2025r.
7.Zgłoszenia do Jolanty Buszko-Skrockiej, tel.515991115.
Zapraszamy!
Jolanta Buszko-Skrocka
Piosenka Świąteczna
17 stycznia 2025 r. w Szkole Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Raczkach, odbył się I Powiatowy Konkurs „Międzyszkolny Konkurs Piosenki Świątecznej”, objęty honorowym patronatem Witolda Kowalewskiego Starosty Suwalskiego.
Uroczystego otwarcia Konkursu dokonał Dyrektor Szkoły Podstawowej w Raczkach Marek Cieśluk.
W tej pierwszej edycji konkursu wzięło udział 8 szkół z naszego powiatu: Płociczna- Tartak, Przerośli, Starego Folwarku, Rutki- Tartak, Słobódki, Wiżajn, Suwałk oraz Raczek, którzy zaprezentowali swoje umiejętności wokalne w niezwykłej, świątecznej atmosferze.
Jury oceniało repertuar, warunki głosowe, muzykalność, poczucie rytmu, interpretację i ogólny wyraz artystyczny. Po przesłuchaniu 39 wykonawców klas 0 - VIII przyznało następujące miejsca:
kategoria klas 0-II:
- I miejsce: Aleksandra Huryn, SP Płociczno-Tartak
- II miejsce: Natalia Murawska, SP Wiżajny
- III miejsce: Lena Bartoszewicz, SP Płociczno-Tartak
kategoria klas III-IV:
- I miejsce: Amelia Elbruda, SP Stary Folwark
- II miejsce: Maja Kupszta, SP Rutka -Tartak
- III miejsce: Anna Obuchowska, SP Słobódka
kategoria klas V - VI:
- I miejsce: Anna Maria Cichanowicz, SP Stary Folwark
- II miejsce: Fabien Strzała, SP Słobódka
- III miejsce: Amelia Skorupska, SP Raczki
kategoria klas VII - VIII:
- I miejsce: Julia Atkiewicz, SP Wiżajny
- II miejsce: Aleksandra Bożewicz, SP Raczki
- III miejsce: Amelia Cieśla, SP Nr 11 Suwałki.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, którzy zachwycili publiczność swoimi występami, a także laureatom, których talent i przygotowanie zostały docenione przez jury.
Niech świąteczne melodie, które rozbrzmiewały tego dnia, pozostaną z nami na długo i będą inspirować do dalszego rozwijania predyspozycji artystycznych!
Przedstawicielka Starostwa Powiatowego w Suwałkach Barbara Cieśluk inspektor ds. kultury i sportu i Wójt Gminy Raczki Piotr Gajda wręczyli laureatom nagrody, które ufundowało Starostwo Powiatowe w Suwałkach. Wszyscy wykonawcy konkursu otrzymali podziękowania za udział w konkursie.
Życzenia Bożonarodzeniowe
I Powiatowy Konkurs Recytatorski - "Julian Tuwim Dzieciom.
10 grudnia Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Raczkach pod patronatem Starostwa Powiatowego w Suwałkach przeprowadziła Powiatowy Konkurs Recytatorski
„JULIAN TUWIM DZIECIOM”.
Komisja w składzie p. Barbary Cieśluk, Agnieszki Piłat i Iwony Kłoczko po wysłuchaniu recytacji 27 uczestników przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:
• I miejsce – Teresa Krzymińska ze Szkoły Podstawowej im. Lotników Polskich
w Płocicznie- Tartak
• II miejsce – Iga Syperek ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Filipowie
• III miejsce – Natalia Czokajło ze Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Raczkach
Wyróżnienia:
• Urszula Lenczewska ze Szkoły Podstawowej im. Lotników Polskich w Płocicznie- Tartak
• Michalina Podziewska ze Szkoły Podstawowej w Przerośli
• Agata Glińska ze Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Rutce- Tartak
• Maja Witkowska ze Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego
w Wiżajnach
• Aleksandra Pawłowska ze Szkoły Podstawowej im. Danuty Siedzikówny „Inki”
w Jeleniewie
• Agata Sienkiewicz ze Szkoły Podstawowej w Pawłówce
• Sebastian Dmuchowski ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Starym Folwarku
Sponsor nagród- Starostwo Powiatowe w Suwałkach.
Do konkursu zgłosili się uczestnicy z 9 szkół powiatu suwalskiego- Filipowa, Jeleniewa, Pawłówki, Płociczna- Tartak, Przerośli, Starego Folwarku, Rutki- Tartak, Wiżajn i Raczek.
Organizatorzy: Marta Danielczyk, Renata Szymulewska ze Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Raczkach
Przed świętami Bożego Narodzenia
Czas przedświąteczny to kiermasze, konkursy i radość z nadchodzących świąt Bożego Narodzenia.
Liliana Brozio zajęła pierwsze miejsce w konkursie historycznym „Podlascy Żydzi”
29 listopada 2024 r. w Zespole Szkół Technicznych im. gen. Władysława Andersa w Białymstoku odbyła się uroczystość rozstrzygnięcia IV edycji Konkursu Historycznego „Podlascy Żydzi”. Konkurs był skierowany do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych województwa podlaskiego. Jego celem było popularyzowanie wiedzy na temat społeczności żydowskiej i historii sztetli na Podlasiu, upamiętnienie dziedzictwa kulturowego i wszelkich śladów materialnych pozostawionych przez Żydów oraz zainteresowanie uczniów historią regionalną swojej „Małej Ojczyzny”.
Pierwsze miejsce w kategorii prezentacja multimedialna szkoła podstawowa zajęła Liliana Brozio z klasy 8 B.
Zgodnie z regulaminem konkursu prace mogły być wykonane w formie pracy literackiej, prezentacji multimedialnej oraz w postaci pracy plastycznej wykonanej techniką dowolną.
Już na początku czerwca b.r. informacja o organizowanym konkursie została przekazana do szkół podstawowych i ponadpodstawowych województwa podlaskiego za pośrednictwem Kuratorium Oświaty w Białymstoku.
W skład jury konkursowego powołanego przez organizatora weszli: Pani Agnieszka Kajdanowska - Kierownik Działu Dziedzictwa Kulturowego Centrum im. Ludwika Zamenhofa/Białostockiego Ośrodka Kultur i Pan Paweł Kornacki – Specjalista Oddziałowego Biura Badań Historycznych Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku.
W imieniu członków komisji konkursowej organizatorzy przekazują słowa uznania Drogiej młodzieży za podjęty trud i inwencję twórczą: "Prace wykonane przez uczniów są niezwykle dojrzałe, rzetelnie przygotowane faktograficznie, poparte poszukiwaniami w fachowej literaturze oraz obudowane ciekawą warstwą wizualną. Z prac, szczególnie literackich, przebija ogromna wrażliwość i empatia ich autorów. Dziękujemy nauczycielom za inicjatywę i zachęcenie uczniów do wzięcia udziału w konkursie. Komisja przy ocenianiu prac brała pod uwagę oryginalność przedstawienia śladów dziedzictwa kulturowego obecności Żydów w sztetlach na Podlasiu, m.in. genezy ich osadnictwa, zachowanych lub niezachowanych budynków, cmentarzy, dzieł sztuki, elementów krajobrazu, przejawów kultury, życia codziennego i religijnego oraz bibliografię i wykorzystane źródła".
Na konkurs wpłynęło 86 prac. Jury nagrodziło 32 prace.
Patronat Honorowy nad konkursem objęli i ufundowali nagrody: Wojewoda Podlaski, Marszałek Województwa Podlaski, Prezydent Miasta Białystok, Dyrektor Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku i Dyrektor Białostockiego Ośrodka Kultury.
Laureaci konkursu:
KATEGORIA PRACA LITERACKA:
Szkoła podstawowa
I MIEJSCE
Aleksandra Niedźwiedzka - Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Stawiskach, nauczyciel Pani Elżbieta ZawrotnaSzkoła ponadpodstawowa
I MIEJSCE
Zofia Żochowska – Liceum Ogólnokształcące im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Wysokiem Mazowieckiem, nauczyciel Pan Karol GłębockiII MIEJSCE
Krystian Markowski – Technikum im. Armii Krajowej w Centrum Kształcenia Zawodowego w Wysokiem Mazowieckiem, nauczyciel Pan Karol Głębocki
WYRÓŻNIENIE
Izabela Sawicka – Zespół Szkół Gastronomicznych w Białymstoku,
nauczyciel Pan Wojciech BrańskiKATEGORIA PREZENTACJA MULTIMEDIALNA:
Szkoła Podstawowa
I MIEJSCE
Liliana Brozio – Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Pawła II w Raczkach,
nauczyciel Pani Justyna Brozio
I MIEJSCE
Szymon Motuk – Szkoła Podstawowa im. Ofiar Obławy Augustowskiej w Gibach, nauczyciel Pani Justyna Niechciałkowska
II MIEJSCE
Kacper Ryszkiewicz – Prywatna Szkoła Podstawowa Nr 8 w Białymstoku, nauczyciel Pan Wojciech Filipowicz
III MIEJSCE
Damian Misiewicz - Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Suchowoli, nauczyciel Pani Małgorzata Bagińska
WYRÓŻNIENIE
Hubert Jankowski – Prywatna Szkoła Podstawowa Nr 8 w Białymstoku,
nauczyciel Pan Wojciech Filipowicz
WYRÓŻNIENIE
Kacper Kuźma – Szkoła Podstawowa im. Elizy Orzeszkowej w Krynkach, nauczyciel Pani Ewa Kopeć
WYRÓŻNIENIE
Michał Saniukowicz – Szkoła podstawowa Nr 14 z Oddziałami Integracyjnymi im. Kazimierza Pułaskiego w Białymstoku, nauczyciel Pani Ewa Nurkowska
Szkoła ponadpodstawowa
I MIEJSCE
Marta Sadowska – Augustowskie Centrum Edukacyjne, Technikum Nr 1 im. 2 Korpusu Polskiego w Augustowie, nauczyciel Pani Jadwiga MotukII MIEJSCE
Szymon Pawlak – Technikum im. Armii Krajowej w Centrum Kształcenia Zawodowego w Wysokiem Mazowieckiem, nauczyciel Pan Karol GłębockiII MIEJSCE
Diana Owsiejko – Zespół Szkół im. gen. Nikodema Sulika w Dąbrowie Białostockiej, nauczyciele Pani Dorota Budzińska i Pani Jolanta Konstańczuk
III MIEJSCE
Bartosz Łojewski - Zespół Szkół Technicznych im. gen. Władysława Andersa w Białymstoku, nauczyciel Pan Krzysztof Pogorzelski
WYRÓŻNIENIE
Sylwia Chmielewska – Zespół Szkół im. gen. Nikodema Sulika w Dąbrowie Białostockiej, nauczyciel Pani Dorota BudzińskaWYRÓŻNIENIE
Anna Gregorczuk – Zespół Szkół im. gen. Nikodema Sulika w Dąbrowie Białostockiej, nauczyciel Pani Dorota Budzińska
WYRÓŻNIENIE
Szymon Hubert - Zespół Szkół Technicznych im. gen. Władysława Andersa w Białymstoku, nauczyciel Pan Krzysztof Pogorzelski
KATEGORIA PRACA PLASTYCZNA:
GRAND PRIX
Zofia Kraszyńska - Szkoła Podstawowa im. Elizy Orzeszkowej w Krynkach, nauczyciel Pani Ewa KopećSzkoła Podstawowa
I MIEJSCE
Kacper Stachelski - Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Stawiskach, nauczyciel Pani Elżbieta Zawrotna
II MIEJSCE
Julia Adamowicz - Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Suchowoli, nauczyciel Pani Małgorzata Bagińska
II MIEJSCE
Lena Dondziło - Szkoła Podstawowa im. Elizy Orzeszkowej w Krynkach, nauczyciel Pani Ewa KopećIII MIEJSCE
Arina Shostova – Szkoła Podstawowa Nr 37 im. Kazimierza Górskiego w Białymstoku, nauczyciel Pan Adrian Petelski
WYRÓŻNIENIE
Dawid Misiewicz – Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Suchowoli, nauczyciel Pani Małgorzata BagińskaWYRÓŻNIENIE
Julia Chodorowska - Szkoła Podstawowa im. Elizy Orzeszkowej w Krynkach, nauczyciel Pani Ewa KopećSzkoła ponadpodstawowa
I MIEJSCE
Patrycja Szepietowska – Liceum Ogólnokształcące im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Wysokiem Mazowieckiem, nauczyciel Pan Karol Głębocki
I MIEJSCE
Maciej Stogłów – Augustowskie Centrum Edukacyjne, Technikum Nr 1 im. 2 Korpusu Polskiego w Augustowie, nauczyciele: Pani Jadwiga Motuk i Pan Krzysztof Maksimowski
II MIEJSCE
Wiktoria Sutuła – Zespół Szkół im. gen. Nikodema Sulika w Dąbrowie Białostockiej, nauczyciel Pani Dorota Budzińska
III MIEJSCE
Natalia Klejbuk – Zespół Szkół im. gen. Nikodema Sulika w Dąbrowie Białostockiej, nauczyciel Pani Dorota Budzińska
WYRÓŻNIENIE
Klaudia Rutkowska – Augustowie Centrum Edukacyjne, Technikum Nr 1 im. 2 Korpusu Polskiego w Augustowie, nauczyciel Pani Jadwiga Motuk
WYRÓŻNIENIE
Amelia Porzezińska – Liceum Ogólnokształcące im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Wysokiem Mazowieckiem, nauczyciel Pan Karol Głębocki
WYRÓŻNIENIE
Julia Kogaczewska – Zespół Szkół Technicznych im. gen. Władysława Andersa w Białymstoku, nauczyciel Pan Krzysztof PogorzelskiORGANIZATORZY DZIĘKUJĄ WSZYSTKIM UCZESTNIKOM KONKURSU I GRATULUJĄ LAUREATOM!
Źródło: ZST im. W. Andersa w Białymstoku
Ubrania do oddania
Zamień z nami niepotrzebne ubrania na wsparcie finansowe dla naszej placówki! 10 kg = 5 zł
Szanowni Państwo,
Mamy ogromną przyjemność poinformować, że nasza placówka dołączyła do programu „Szkoła w Porządku” na portalu marki Ubrania do Oddania.
Celem programu jest wsparcie placówek edukacyjnych na terenie całej Polski.
Program polega na BEZPŁATNEJ wysyłce niepotrzebnych ubrań oraz akcesoriów, które zostaną zamienione na złotówki, pomogą nam w realizacji celów naszej placówki i wesprą naszych podopiecznych.
Każde 10 kg przekazanych ubrań = 5 zł na wsparcie finansowe naszej placówki!
Zbierane w ten sposób fundusze, to także realny wpływ na zmiany ekologiczne i edukację dzieci o obiegu zamkniętym, który jest ważnym elementem dbania o środowisko naturalne.
10 kg tekstyliów wprowadzonych do drugiego obiegu to oszczędność 62 409 litrów wody i redukcja emisji dwutlenku węgla o 129 kg!
Pamiętajmy - zmiana to MY!
Korzystając z poniższego linka, możecie Państwo:
- BEZPŁATNIE przekazywać swoje niepotrzebne ubrania oraz akcesoria do Ubrania do Oddania w ramach programu „Szkoła w Porządku”.
- Wspólnie z nami zbierać środki finansowe na realizację potrzeb naszych podopiecznych oraz placówki.
- Bezpłatnie nadać paczkę w automacie paczkowym lub punkcie nadania lub zamówić odbiór przesyłki przez kuriera.
https://ubraniadooddania.pl/campaigns/2839
Tutaj znajdziesz szczegóły jak poprawnie zapakować paczkę.
Przekazane rzeczy zostaną wprowadzone do drugiego obiegu transparentnie i odpowiedzialnie.
Zapraszamy do zaangażowania się w zbiórkę oraz wsparcia naszej placówki i podopiecznych!
Akcja trwa do 31.08.2025 r. Liczymy na Państwa wsparcie!
Więcej o programie: www.ubraniadooddania.pl/swp
Głosowanie
Ostatnie dni głosowania na sportowca roku
"Bezpieczeństwo - wspólna sprawa"
Dnia 19 listopada 2024 r. w siedzibie Komendy Miejskiej Policji odbyła się uroczystość wręczenia nagród w regionalnym konkursie plastycznym ph. „Bezpieczeństwo – wspólna sprawa”.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i przesłanie swoich prac na konkursu. Z przyjemnością informujemy, że wpłynęło aż 237 prac z terenu powiatu suwalskiego. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród szkół, był świetną okazją do edukacji młodych ludzi w zakresie bezpieczeństwa. Dzięki zaangażowaniu dzieci, rodziców i nauczycieli udało się osiągnąć główny cel – zwiększenie świadomości najmłodszych w kwestiach związanych z ochroną zdrowia i życia. Prace laureatów będą teraz wykorzystywane przez policję w kampaniach edukacyjnych i promocyjnych, co dodatkowo podkreśla ich wartość.
W konkursie uczestniczył Adam Przekop, który otrzymał wyróżnienie.
Źródło: Policja i Starostwo Powiatowe w Suwałkach
Udział w obchodach Narodowego Święta Niepodległości
- 2
Poczet sztandarowy Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Raczkach (dwa zespoły) oraz Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza i Dyrekcja Szkoły uczestniczyły w obchodach Narodowego Święta Niepodległości.
Młodzież reprezentowała Szkołę podczas uroczystej mszy świętej w intencji Ojczyzny oraz wzięła udział w przemarszu pod pomnik ofiar wojny, a Izabella Banwell, Lena Jaśkiewicz, Aleksandra Bożewicz i Julia Olszewska, laureatki 19. Międzygminnego Konkursu Pieśni Patriotycznej "Tobie Ojczyzno 2024” im. Ludwika Michała Paca – patrioty czasu wojny i pokoju, zaśpiewały podczas części artystycznej w Gminnym Ośrodku Kultury.
Obchody Dnia Niepodległości oraz wizytacja Ks. Biskupa Dariusza Zalewskiego
Uwierz, Polsko! Naszej wiary nie zabraknie nam! – w piątek, 8 listopada, społeczność naszej Szkoły uczestniczyła w obchodach Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości. W tym roku miały one wyjątkowy charakter, ponieważ towarzyszyła im wizytacja J. E. Ks. Bpa Dariusza Zalewskiego, Biskupa Pomocniczego Diecezji Ełckiej.
W akademii, którą pod okiem swoich wychowawców przygotowali uczniowie klas piątych oraz chór szkolny z Panią Różą Grudzińską na czele, wzięli udział uczniowie, nauczyciele, Dyrekcja Szkoły, Wójt Gminy Raczki Piotr Gajda, przedstawiciele Rady Gminy oraz ks. Proboszcz Andrzej Borkowski.
Jak podkreślał Dyrektor Marek Cieśluk, wszyscy zebrali się po to, aby przypomnieć sobie, dlaczego kochamy naszą Ojczyznę – Polskę.
Odśpiewano Hymn Szkoły i Hymn Polski, przybliżona została bolesna droga do odzyskania niepodległości.
- Po tym pięknym widowisku jestem dumny, że jestem Polakiem i widzę, że wy też jesteście z tego dumni – mówił Ks. Biskup Dariusz Zalewski. – Dzięki wierze, patriotyzmowi i tradycji nasz naród się ostał. Pomimo germanizacji, rusyfikacji, prześladowań i zakazów, cały czas istnieli patrioci, którzy dbali o to, aby nasz język, nasza wiara nie zginęły. Prowadzono działalność konspiracyjną, funkcjonowały tajne komplety. To pokazuje, jak ważna jest nauka. Chociaż obecnie żyjemy w wolnym kraju, cały czas należy przypominać o tym, jak ważne są wartości: Bóg, Honor, Ojczyzna. Dzięki nim tworzymy nasz naród - mówił ks. Biskup.
Jak przekonywał, trzeba stale się uczyć, zdobywać wiedzę, by móc później tą wiedzą służyć swojemu krajowi.
- Po to, by nasza Ojczyzna była wielka i dumna. Życzę Wam, żebyście wyrośli na dumnych i mądrych obywateli, żebyście przekazywali wiarę i kultywowali tradycje patriotyczne. Naród bez historii jest jak człowiek bez pamięci. Nie wstydźcie się, że jesteście Polakami. Jesteśmy dużym, pięknym krajem. Dbajmy o pamięć o swoich korzeniach, pielęgnujmy ją – mówił do dzieci i młodzieży.
Następnie udzielił swojego błogosławieństwa wszystkim zgromadzonym.
Więcej zdjęć: Obchody Święta Niepodległości i wizytacja K. Biskupa
Słodki kiermasz
- 9
Kolorowe galaretki, puszyste babeczki, pyszne gofry, ciasta i wiele innych przysmaków można zakupić od wtorku w naszej Szkole. Na pierwszym piętrze, przy sekretariacie, trwa słodki kiermasz zorganizowany przez Samorząd.
Wszystkie pieniądze zebrane podczas kiermaszu trafią na cel charytatywny.
Słodkie kiermasze od lat są tradycją Szkoły w Raczkach. W ich organizację chętnie włączają się również nauczyciele i rodzice. Dzięki kiermaszom uczniowie nie tylko uczą się sztuki kulinarnej, ekonomii i pracy w grupie, ale przede wszystkim empatii oraz angażowania się w działania na rzecz społeczności lokalnej.
Konkurs wokalny Tobie Ojczyzno im. Ludwika Michała Paca - patrioty czasu wojny i pokoju
W niedzielę, 27 października, odbyła się 19. Edycja Międzygminnego Konkursu Pieśni Patriotycznej "Tobie Ojczyzno 2024” im. Ludwika Michała Paca – patrioty czasu wojny i pokoju.
Wydarzenie to było objęte honorowym patronatem Starosty Suwalskiego Witolda Kowalewskiego oraz Wójta Gminy Raczki Piotra Gajdy. Spotkanie rozpoczęło się od wstępu Chóru Szkolnego ze Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Raczkach pod kierownictwem Pani Róży Grudzińskiej.
Do drugiego etapu konkursowego, czyli przesłuchań na żywo, zakwalifikowały się 32 osoby. Występy oceniało jury w składzie: Beata Chudecka, Agnieszka Bucka i Adam Marszałek.
Uczennice Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Raczkach zdobyły następujące miejsca:
W kategorii klas 0-I:
Trzecie miejsce zdobyła – Aleksandra Uździło z klasy pierwszej z utworem "Co to jest niepodległość?”.
W kategorii klas IV-V:
Pierwsze miejsce zdobyła – Izabella Banwell z klasy piątej z utworem "Jest takie miejsce, taki kraj”.
Trzecie miejsce zdobyła – Magdalena Żukowska z klasy czwartej .
W kategorii klas VI-VIII:
Drugie miejsce zdobyła – Aleksandra Bożewicz z klasy siódmej z utworem "Biały krzyż”.
Trzecie miejsce zdobyła – Julia Olszewska z klasy siódmej z utworem "Rozkwitały pąki białych róż”.
Wyróżnienie zdobyła – Lena Jaśkiewicz z klasy siódmej z utworem "Godzina W.”.
Nagrodę publiczności zdobyła Aleksandra Bożewicz .
Narody w konkursie ufundowali: Gminny Ośrodek Kultury w Raczkach, Starostwo Powiatowe w Suwałkach oraz Gmina Raczki.
Gminny Ośrodek Kultury w Raczkach wszystkim dzieciom i młodzieży dziękuje za wspaniałe występy i chwile wzruszeń, zapraszając już na kolejną 20. Jubileuszową edycję konkursu za rok!
Gminny Ośrodek Kultury w Raczkach
Więcej zdjęć: 19. Edycja Międzygminnego Konkursu Pieśni Patriotycznej "Tobie Ojczyzno 2024”
W Raczkach rozegrany został turniej Orlika
Pięć drużyn w województwa podlaskiego wzięło udział w turnieju Orlika w Raczkach. Turniej odbył się 19 października na stadionie.
Wzięły w nim udział następujące drużyny:
1. Polonia Raczki,
2. Lew Augustów,
3. Sparta Augustów,
4. Biebrza Goniądz,
5. Warmia Grajewo.
- Dziękujemy wszystkim zawodnikom. Z turnieju na turniej nasi zawodnicy grają coraz lepiej, nabierają coraz większej pewności siebie. Wierzymy, że prawdziwe sukcesy są przed nami – podkreślają Dorota i Jarosław Michałowscy, trenerzy Żaków i Orlików Klubu Sportowego Polonia Raczki.
Więcej zdjęć: Turniej Orlików 2024 r.
Uroczyste ślubowanie klas pierwszych
Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły. Wykorzystam w pełni czas przeznaczony na naukę. Będę szanował rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły, koleżanki i kolegów. Będę przestrzegał porządku i czystości w klasie, szkole i na boisku. Będę się starał mieć dobre oceny.
We wtorek, 22 października odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych. Uczniowie klas 1A, 1B i 1 C, pod okiem swoich wychowawców: Pani Renaty Szymulewskiej, Pana Marka Bubrowskiego i Pani Pauliny Czerwińskiej oraz Pani Eweliny Bubrowskiej, zostali najpierw "odpytani" przez starsze koleżanki ze znajomości symboli narodowych, bezpiecznego poruszania się po drodze, zasad prawidłowego zachowania się w szkole i poza nią, wierszyków i hymnu szkoły. Wszyscy zdali egzamin śpiewająco i można było przystąpić do oficjalnej części uroczystości.
Po wprowadzeniu sztandaru szkoły pierwszacy złożyli ślubowanie, a następnie Dyrektor Szkoły Pan Marek Cieśluk przy pomocy "czarodziejskiego" ołówka dokonał pasowania dzieci na uczniów Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Raczkach.
W uroczystości udział wzięli rodzice i krewni dzieci. Był też poczęstunek oraz zabawa przy dźwiękach muzyki.Więcej zdjęć: Ślubowanie klas pierwszych 2024 r.
Powiatowy Turniej w Piłce Nożnej
Drużyna z Raczek wygrała Powiatowy Turniej w Piłce Nożnej uczniów rocznik 2010 i młodsi o Puchar Starosty Suwalskiego.
Turniej odbył się 9 października 2024 roku na boisku piłkarskim w Raczkach. W rozgrywkach, oprócz gospodarzy, udział wzięli uczniowie ze Słobódki, Kaletnika, Nowej Wsi, Przerośli, Starego Folwarku, Rutki-Tartak i Pawłówki.
W półfinałach zmierzyły się drużyny: Stary Folwark - Przerośl, Kaletnik – Raczki. W finale spotkali się piłkarze z Przerośli i Raczek. Ostatecznie to drużynie z Raczek udało się wywalczyć pierwsze miejsce.
Wyniki końcowe:
I miejsce – SP Raczki
II – SP Przerośl
III – SP Stary Folwark
IV – SP Kaletnik
V – VII - SP Nowa Wieś, SP Pawłówka, SP Rutka - Tartak
Drużyna ze Słobódki została zdyskwalifikowana.Najlepszym piłkarzem (decyzją sędziów) został Dawid Truszkowski ze Szkoły Podstawowej w Starym Folwarku, najlepszym strzelcem – Aleksander Andruczyk – Szkoła w Raczkach, a najlepszym bramkarzem – Damian Sznurkowski – Wiszniewski ze szkoły w Przerośli.
Puchary i nagrody wręczali: Marek Cieśluk, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Raczkach, Andrzej Szymulewski, Wicestarosta Powiatu Suwalskiego i Piotr Gajda, Wójt Gminy Raczki.
Turniej został sfinansowany ze środków Starostwa Powiatowego w Suwałkach.Więcej: Powiatowy Turniej w Piłce Nożnej uczniów rocznik 2010 i młodsi o Puchar Starosty Suwalskiego 2024 r.
Udany występ Żaków w Krypnie
Trwa cykl turniejów w piłce nożnej dla najmłodszych. Tym razem drużyna Żaków Klubu Sportowego Polonia Raczki, w której grają uczniowie młodszych klas szkoły podstawowej, odnotowała udany występ na turnieju w Krypnie.
W zmaganiach, które odbyły się 29 września, zawodnicy z Raczek wygrali dwa mecze, a w pozostałych przegrali niewielką liczbą bramek. W sumie w turnieju wzięło udział sześć drużyn.
W połowie października to Raczki będą gospodarzem turnieju, ale nie Żaków, a nieco starszych Orlików.
Więcej zdjęć: Turniej Żaków w Krypnie
Fot. D. Michałowska
Brązowy medal Darii Khlapianik na Mistrzostwach Polski Kettlebell
Darya Khlapianik z klasy 6 A zajęła trzecie w Mistrzostwach Polski Kettlebell Pentathlon, które odbyły się 28-29 września w Warszawie (Konstancin-Jeziorna).
Zawody zorganizowała Polska Federacja Sportów Odważnikowych. Darya startowała w kategorii junior pięciobój (godzina pracy z kettlem bez odkładania kuli na podest). Podniosła w sumie 645 kg i zdobyła brązowy medal.
Darya reprezentuje klub Bracia Jaćwieży z Augustowa. Gratulujemy!
Fot. Bracia Jaćwieży
Aleksander Andruczyk powołany na konsultacje kadry wojewódzkiej
Aleksander Andruczyk - uczeń klasy 6 A, otrzymał powołanie na konsultacje kadry wojewódzkiej U-12 Podlaskiego Związku Piłki Nożnej.
Aleksander (na fot. drugi z prawej) na co dzień trenuje w Akademii Piłkarskiej Wigry Suwałki pod okiem Daniela Ołowniuka i Michała Kubasa.
Gratulujemy i trzymamy kciuki!
fot. AP Wigry Suwałki
Archiwum Aktualności
- Czerwiec 2026
- Maj 2026
- Kwiecień 2026
- Marzec 2026
- Luty 2026
- Styczeń 2026
- Grudzień 2025
- Listopad 2025
- Październik 2025
- Wrzesień 2025
- Sierpień 2025
- Czerwiec 2025
- Maj 2025
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Wszystkie