"Wy jesteście przyszłością Świata. Wy jesteście przyszłością Kościoła. Wy jesteście moją nadzieją" – Święty Jan Paweł II.
W piątek, 16 maja obchodziliśmy Święto Patrona Szkoły, podczas którego wspominaliśmy Karola Wojtyłę, św. Jana Pawła II.
Obchody rozpoczęły się Mszą św. w Kościele p.w. Trójcy Przenajświętszej w Raczkach, następnie w Sali gimnastycznej odbyła się uroczysta akademia, w której uczestniczyła społeczność szkolna na czele z Panem Dyrektorem Markiem Cieślukiem, który uroczyście przywitał wszystkich zgromadzonych.
Uroczystość uświetnili swą obecnością zaproszeni goście: Pan Andrzej Wojnowski - Zastępca Wójta Gminy Raczki, ks. Andrzej Borkowski - Proboszcz miejscowej parafii, przedstawiciele Rady Rodziców oraz uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły.
Uczniowie klas siódmych przybliżyli biografię Jana Pawła II, a uroczystości uświetnił występ chórku szkolnego pod dyrekcją Pani Róży Grudzińskiej.
Podczas akademii wyróżnieni zostali Pani Elżbieta Chmielewska oraz Pan Wiesław Poradowski, którzy zdecydowali się przejść w tym roku na emeryturę, a takżePani Róża Grudzińska, pod której opieką szkolny chórek odnosi wiele sukcesów, jednocześnie promując naszą Szkołę.
Imię św. Jana Pawła II nasza Szkoła nosi od czterech lat. W tym roku minęło 20 lat od śmierci Papieża Polaka.