• INFORMACJA "ZDALNA SZKOŁA"

• Gmina Raczki

Realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 Osi Priorytetowej Nr 1 „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu” działania 1.1: wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach” dotyczącego realizacji projektu grantowego pod nazwą "ZDALNA SZKOŁA".
            Celem projektu jest przekazanie publicznym szkołom podstawowym laptopów z przeznaczeniem na wyposażenie uczniom i nauczycielom do realizacji zdalnych lekcji.
            Dofinansowanie projektu z UE: 39.500 zł.

• Ankieta dotycząca patrona szkoły

• Wyniki ankiety:

1. Jan Paweł II - 39,4%

2. Aleksander Putra - 26,3%

3. Krzysztof Putra - 21,7%

4. Andrzej Strumiłło - 12,6%

Zachęcam do wyrażenia opinii i przesłanie informacji na email: sp.raczki@wp.pl

• Opieka na czas pandemii.

• Szanowni Państwo,

informuję,  że od dnia 25.05.2020r. w Szkole Podstawowej w Raczkach zorganizowana zostanie opieka dzieciom z punktu przedszkolnego i oddziałów przedszkolnych oraz klas I-III.  Od 18.05.2020r. możliwe jest prowadzenie  zajęć rewalidacyjnych, od 25.05.2020r.- konsultacji dla uczniów klas ósmych, a od 1.06.2020r.- konsultacji dla  pozostałych uczniów.

W związku z powyższym informuję,  że  zostaje wprowadzona PROCEDURA BEZPIECZEŃSTWA obowiązująca w Szkole Podstawowej w Raczkach i Punkcie Przedszkolnym w Raczkach. Zachowane  będą nadzwyczajne środki ostrożności na terenie placówki.  Proszę o zapoznanie się z poniższym dokumentem i postępowanie zgodnie z opisanymi zasadami, podpisaniem właściwego oświadczenia i dostarczeniem do szkoły na trzy dni przed wyznaczonym terminem spotkania.

Rodzice składający wniosek o przyjęcie na zajęcia opiekuńcze, termin do 19 maja 2020 r.

Wniosek i zgodę można także pobrać w wejściu do szkoły.

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Raczkach

Marek Cieśluk

• Terapia logopedyczna.

• Zainteresowane osoby terapią logopedyczną, proszę o zgłaszanie się pod nr telefonu: 600 219 962. Zajęcia będą odbywały się w każdy piątek tygodnia, w Szkole Podstawowej w Raczkach, sala nr 5, od godz. 8.00 do 13.00.

Prowadząca: logopeda Jolanta Drażba

• Punkt przedszkolny i oddziały przedszkolne.

Wójt

Andrzej Szymulewski

• Lista dzieci do punktu przedszkolnego

• Do punktu przedszkolnego na rok szkolny 2020/2021 przyjęte są dzieci, które są obecnie w grupach oraz po złożeniu wniosków:

1. Bartoszewicz Michał
            33. Uździło Laura
            34. Więcko Liliana
            35. Zabłocka Magdalena
          • Ulotki szkół ponadpodstawowych.

• III Liceum Ogólnokształcące w Suwałkach

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Suwałkach

II Liceum Ogólnokształcące w Suwałkach

I Liceum Ogólnokształcące w Suwalkach

ZS w Dowspudzie

ZDZ Białystok Z/S w Suwałkach

Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych w Olecku.

• Profilaktyka zdrowotna - koronawirus.

• Realizując Rekomendacje Ministra Edukacji Narodowej dla dyrektorów przedszkoli, szkół i placówek oświatowych w zakresie profilaktyki zdrowotnej w związku z pojawiającymi się w niektórych krajach przypadkach zachorowań na koronawirusa, zaleca się:

1. nieposyłanie przeziębionych i chorych dzieci do szkoły,

2. jeśli dziecko lub jego rodzice wrócili z terenów występowania koronawirusa i ma objawy grypopodobne, należy bezzwłocznie powiadomić najbliższą stację epidemiologiczną, zgłosić się do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego,

3. sprawdzać na bieżąco komunikaty publikowane na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia: https://gis.gov.pl

4. w przypadku wątpliwości dzwonić na infolinię Ministerstwa Zdrowia tel. 800 190 590

• Informacja dla nauczycieli dotycząca dostępu do planów i zastępstw.

• 1. Adres strony: spraczki.pl zostaje przekierowany na stronę spwraczkach.edupage.org, a więc oba adresy sa poprawne.

2. Aby się zalogować na stronę i mieć dostęp do swoich indywidualnych planów lekcyjnych, należy posiadać konto.

3. Do złożenia konta potrzebny jest adres e-mail, który należy przekazac do administratora.

4.  Na podany adres dostaniecie informacje o Nazwie użytkownika i Haśle.

5. Tymi samymi danymi można logowac się w aplikacji na telefonie, którą można pobrać z poniższego linku:

Uwaga! Stronę otwieramy na telefonie i ściągamy aplikację bezpośrednio na telefon.

6. Jeżeli nie posiadasz konta email niestety musisz skontaktować się z administratorem osobiście.