• 5-lecie chóru szkolnego

• Dzięki zaangażowaniu i miłości do muzyki Pani Róży, w naszej szkole działa chór szkolny, który swój jubileusz obchodził 3 kwietnia 2022 r. Chórzyści zaprezentowali część piosenek, które nauczyli się śpiewać. Zgromadzeni goście, nauczyciele, rodzice i sympatycy byli pod dużym wrażeniem poziomu wykonania piosenek szkolnych i ludowych. Podziękowanie wyrazili wszyscy gorącymi brawami na stojąco. Na zakończenie, po części artystycznej, wszyscy chętni otrzymali po "kawałku" pysznego tortu.

Pani Róży dziękujemy za dotychczasową działalność w sferze muzycznej naszej szkoły i liczymy na dalsze zaangażowanie w krzewienie kultury i rozsławianie naszej szkoły przez występy chóru na różnych scenach kraju, a może także za granicą.

Kilka fotek z uroczystości:

5 - lecie chóru szkolnego

Zachęcam do podzielenia się zdjęciami z uroczystości.

• Pamiątka śmierci Jana Pawła II

• Jan Paweł II zmarł 2 kwietnia 2005. ceremonii pogrzebowej uczestniczyły delegacje z ponad 150 państw, a w Polsce ogłoszona została sześciodniowa żałoba narodowa. Proces kanonizacyjny rozpoczął się miesiąc po jego śmierci, z odstąpieniem od tradycyjnego pięcioletniego okresu oczekiwania. 19 grudnia 2009 został ogłoszony Czcigodnym Sługą Bożym przez swojego następcę Benedykta XVI i beatyfikowany 1 maja 2011 w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, po tym, jak Kongregacja Spraw Kanonizacyjnych przypisała jego wstawiennictwu cud uzdrowienia. Drugi cud został zatwierdzony 2 lipca 2013 i potwierdzony przez papieża Franciszka trzy dni później. 27 kwietnia 2014 (ponownie Niedziela Miłosierdzia), równocześnie z papieżem Janem XXIII został kanonizowany. Wydarzenie to przeszło do historii Kościoła z powodu ogłoszenia świętymi dwóch papieży w obecności dwóch biskupów Rzymu – urzędującego Franciszka i emerytowanego Benedykta XVI.