• Rekolekcje wielkopostne 03.04.2023 – plan dnia.

•  W dniu rekolekcji wielkopostnych (3 kwietnia 2023 r.) organizacja pracy szkoły przedstawia się następująco:

- nauczyciele klas 1-8 rozpoczynają pracę o godzinie 8:00 i prowadzą zajęcia zgodnie z planem lekcji,

- o godz. 8:45 uczniowie klas 1 – 4 przygotowują się do wyjścia do kościoła; klasy 1 i 2 zostaną dowiezione autobusami szkolnymi, a klasy 3 i 4 udadzą się do kościoła pieszo wraz z wychowawcami,

- po zakończeniu mszy świętej (około godziny 10:00)  uczniowie klas 1-4, którzy mieszkają w pobliżu szkoły, udadzą się pieszo do domu, natomiast dojeżdżający zostaną odwiezieni autobusami szkolnymi,

- uczniowie, którzy oczekują na odbiór przez rodziców w świetlicy szkolnej, wracają pieszo pod opiekę wychowawców.

- o godz. 10:35 klasy 5 – 8 wraz z wychowawcami idą do kościoła; po zakończeniu mszy świętej, uczniowie mieszkający w pobliżu udadzą się pieszo do domu, natomiast dojeżdżający zostaną odwiezieni autobusami szkolnymi.

• VII Turniej Anglojęzyczny "Prime Mary"

• Reprezantanci naszej szkoły: Oliwia Siejda, Karolina Sobolewska i Patryk Śniadkowski zajęli pierwsze miejsce w VII Turnieju Anglojęzycznym "Prime Mary", który odbyl się 24 marca 2023 r. w III LO w Suwałkach. Serdeczne gratulacje dla zwycięzców i życzenia dalszych sukcesów.

• Słodki kiermasz

• 29 marca organizujemy SŁODKI KIERMASZ.

Zapraszamy do włączenia się do akcji poprzez przyrządzenie słodkości i przyniesienie do szkoły o godz. 7.30

Cel: potrzebujący uczniowie naszej szkoły.

• Pierwszy Dzień Wiosny

• Pierwszy Dzień Wiosny już za nami! Dużo się działo i było wiele emocji. Uczniowie z samorządu przeprowadzili zajęcia z młodszymi klasami, był konkurs na przebranie za panią wiosnę, rozgrywki sportowe oraz pokaz talentów. Słodkie nagrody zasponsorowała pani Małgorzata Naruszewicz za co serdecznie dziękujemy

• 1 marca 2023 r.

• Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. obchodzony 1 marca, będący wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązanie do tradycji niepodległościowych, jest obchodzony w Polsce od 2011 roku. Ustawę o ustanowieniu święta skierował do Sejmu RP śp. prezydent RP Lech Kaczyński.

W Suwałkach odbyły się uroczystości związane z tym dniem i pamięcią ofiar Obławy Augustowskiej. Z naszej szkoły była delegacja wraz ze sztandarem.

Relacja foto.

• Rekrutacja do I klasy szkoły podstawowej

W roku szkolnym 2023/2024 przyjmowanie dzieci do klasy I odbywa się zgodnie z rozdziałem 6 ustawy z dnia 14 grudnia 2016r. – Prawo oświatowe (Dz. U. z 2021. poz.1082).

W pierwszej kolejności przyjmuje się dzieci zamieszkałe na terenie Gminy Raczki. Do klasy I szkoły podstawowej, której ustalono obwód, przyjmuje się na podstawie zgłoszenia rodziców dzieci zamieszkałe w tym obwodzie.

Kandydaci zamieszkali poza terenem Gminy Raczki mogą być przyjęci, po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego i jeżeli szkoła dysponuje wolnymi miejscami.

Składanie zgłoszeń o przyjęciu dziecka do I klasy odbywać się będzie od dnia 13 lutego 2023 do 28 lutego 2023 r., natomiast rekrutacja rozpocznie się od 1 marca 2023 r.

Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych i punktów przedszkonych

W roku szkolnym 2023/2024 przyjmowanie dzieci do oddziałów przedszkolnych oraz punktów przedszkolnych przy Szkole Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Raczkach odbywa się zgodnie z rozdziałem 6 ustawy z dnia 14 grudnia 2016r. – Prawo oświatowe (Dz. U. z 2021r. poz. 1082).

W pierwszej kolejności przyjmuje się dzieci zamieszkałe na terenie Gminy Raczki. Kandydaci zamieszkali poza terenem gminy mogą być przyjęci, po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego i jeżeli oddział przedszkolny lub punkt przedszkolny dysponuje wolnymi miejscami.

Rodzice dzieci uczęszczających do oddziału przedszkolnego i punktu przedszkolnego nie muszą brać udziału w postępowaniu rekrutacyjnym. Wystarczy, iż od 20 lutego do 28 lutego 2023 r. złożą na kolejny rok szkolny deklarację o kontynuowaniu przez dziecko wychowania przedszkolnego. Rekrutacja rozpocznie się od 1 marca 2023 r. do 15 marca 2023 r.

W punktach przedszkolnych są 52 wolne miejsca.

Wniosek - zgłoszenie do klasy 1 lub "0"

Deklaracja o kontynuacji w punkcie przedszkolnym

Wniosek przyjęcia do punktu przedszkolnego

Regulamin komisji rekrutacyjnej do "0" i klasy 1

Regulamin komisji rekrutacyjnej do punktów przedszkolnych

Ważne!

Dokumenty należy złożyć w sekretariacie szkoły.

Przy składaniu dokumentów należy okazać do wglądu: skrócony odpis aktu urodzenia dziecka, dokument tożsamości rodzica/opiekuna.

Szczegółowych informacji udziela pracownik sekretariatu Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Raczkach w godzinach 7.30 – 14.30.

• Turniej siatkówki

• 01 lutego 2023 r. odbył się turniej w siatkówkę absolwentów i uczniów naszej szkoły. Całość zorganizowała i prowadziła p. Jolanta B. Nagrody zostały ufundowane przez Wójta Gminy w Raczkach za co serdecznie dziękujemy.

Kilka pamiątkowych zdjęć.

• Wycieczka do grobowca Tutanchamona

• 12 stycznia 2023 roku odwiedziliśmy na warszawskiej Pradze wystawę pod tytułem Tutanchamon – grobowiec i skarby. W wycieczce brały udział klasy ósme i klasa siódma. Wystawa okazała się bardzo interesująca. Eksponaty na niej prezentowane, co prawda nie były oryginalne, ale były to idealne kopie, ułożone dokładnie tak, jak je odnaleziono w grobowcu w latach dwudziestych XX wieku, tak jak je odnaleziono po ponad trzech tysiącach lat… Oczywiście nie mogło zabraknąć najcenniejszego przedmiotu – złotej maski faraona. Obejrzeliśmy także krótki film o historii poszukiwań grobowca. Bardzo ciekawym elementem wystawy była także kopia kamienia z Rosetty. Może mało ciekawy z wyglądu, ale niesamowicie ważny dla badań starożytnego Egiptu element. To dzięki niemu odczytano egipskie hieroglify. Dzisiaj często stosujemy zwrot kamień z Rosetty w stosunku do czegoś przełomowego. Planujemy następny wyjazd na wystawę po feriach, tym razem z klasami szóstymi.